مشاوره رایگان : 09190809755 و 02191097275
نحوه انتخاب بالابر آکاردئونی

اگر به دنبال یک بالابر آکاردئونی برای پروژه‌تان هستید لازم است نکات و اصولی را در نظر داشته باشید تا بتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشید. در این مطلب به بیان موارد و معیارهایی می‌پردازیم که به شما در نحوه انتخاب بالابر آکاردئونی که نیازهایتان را برآورده کند کمک بسیاری می‌کند.

بالابر آکاردئونی که به نام بالابر قیچی نیز شناخته می‌شود، از انواع پرکاربرد بالابر هیدرولیکی است. این نوع از بالابر از خصوصیات و مزایایی برخوردار است که در ادامه این مقاله از وب سایت ژیار صنعت ماهور به ذکر آن‌ها می‌پردازیم.

بالابر آکاردئونی چیست

بالابر آکاردئونی یا بالابر قیچی یک بالابر نفربر است. بدنه این بالابر از جنس فولاد ساخته شده است که همین امر نشانه استحکام و مقاومت بالا در برابر ضربه می‌باشد. بالابر آکاردئونی از انواع بالابر هیدرولیکی است بدین معنا که در این بالابر عمل بالا و پایین شدن توسط جک‌های هیدرولیکی انجام می‌گیرد.

بالابر آکاردئونی دارای انواع مختلفی است که بسته به نوع نیاز و نوع کارکرد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • انواع بالابر آکاردئونی (قیچی)
 • بالابر اکاردئونی کوچک
 • بالابر آکاردئونی متحرک
 • بالابر آکاردئونی دستی
 • بالابر آکاردئونی ثابت
 • بالابر آکاردئونی هیدرولیکی

اجزاء بالابر قیچی

اجزاء بالابر قیچی

بالابر آکاردئونی از بخش‌هایی تشکیل شده است که برای درک بهتر نحوه کار این دستگاه و هم‌چنین نحوه انتخاب بالابر آکاردئونی شناخت اجزاء آن مفید خواهد بود.

سبد

سبد بالابر قیچی

با توجه به نوع بالابر قیچی، پلتفرم در انواع، اندازه و اشکال مختلف وجود دارد. علاوه بر پلتفرم، به این بخش از دستگاه، کابین یا سبد نیز گفته می‌شود.

بازوها

بازوهای بالابر آکاردئونی

بازوها، شاسی دستگاه را به بخش پلتفرم متصل می‌کنند. بازوها به صورت ضربدری هستند و نحوه عملکردشان بدین حالت است که هنگامی که قیچی باز شود، سبد یا پلتفرم به سمت پایین می‌آید.

شاسی

شاسی بالابر آکاردئونی

به دلیل اینکه شاسی پایه بالابر است و از فلزات مستحکم تشکیل شده است، قیچی بر روی شاسی قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید که شکل و ابعاد شاسی رابطه مستقیمی با مدل بالابر دارد.

جک‌های بالابر

جک‌های بالابر آکاردئونی

هر بالابر دارای یک تا چهار جک هیدرولیک است که محتویات جک به نوع بالابر بستگی دارد.

منبع قدرت

منبع قدرت با توجه به نوع بالابرهای آکاردئونی غالبا موتور است.

مراحل و نحوه کار بالابر آکاردئونی

مراحل و نحوه کار بالابر آکاردئونی

منبع قدرت روشن می‌شود و شروع به کار می‌کند و آغاز به پر کردن سیلندر از طریق گاز یا مایع الکترونیکی می‌نماید. در ادامه سیال الکترونیک از یک ناحیه به ناحیه‌ای دیگر فشرده می‌شود. سیلندر به سمت بیرون رانده می‌شود و بازوها از یکدیگر جدا می‌شوند. سکو بالا می‌رود.

در صورتی که اپراتور بخواهد سکو را به سمت پایین بیاورد، دکمه پایین آمدن را می‌زند و پلتفرم به سمت پایین حرکت می‌کند. شایان ذکر است که قدرت بالابر و وزنی که سبد می‌تواند تحمل کند تعیین کننده سرعت پایین آمدن می‌باشد.

انواع مختلف منبع قدرت

بالابرهای آکاردئونی دارای انواع مختلفی از لحاظ منبع قدرت هستند که علم به این منابع تغذیه ای بالابرها نقش بسیاری در نحوه انتخاب بالابر آکاردئونی دارد:

منبع قدرت هیدرولیک

بالابر آکاردئونی هیدرولیک از مایع هیدرولیکی یا روغن هیدرولیکی درون جک‌ها برای کاهش یا افزایش ارتفاع استفاده می‌کند. این نوع از بالابر در پروژه‌های ساده‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوه کار با بالابر آکاردئونی بسیار ساده است.

منبع قدرت پنوماتیک

بالابر آکاردئونی پنوماتیک از فشار گاز به عنوان نیروی محرکه استفاده می‌نماید. این نوع از بالابرها قدرت کمی دارند و هیچ گونه آلودگی از خود ساطع نمی‌کنند.

منبع قدرت دیزلی

بالابر آکاردئونی دیزلی از دیزل برای افزایش و کاهش ارتفاع استفاده می‌نماید. این نوع از بالابرها دارای قدرت بیشتری هستند از این رو امکان حمل بارهای سنگین‌تر را نیز دارند. سبد یا پلتفرم این نوع بالابرها بزرگ است. نوع بالابر دیزلی با توجه به صدایی که از خود ساطع می‌کند مناسب استفاده در فضای باز است.

منبع قدرت الکتریکی

بالابرهای نوع الکتریکی از نیرو محرک بی صدا و فاقد آلودگی استفاده می‌کنند. نسبت به دیگر مدل‌ها از ابعاد کوچک‌تری برخوردارند.

راهنمای انتخاب مناسب‌ترین بالابر آکاردئونی

راهنمای انتخاب مناسب‌ترین بالابر آکاردئونی

 1. ثابت یا متحرک بودن
  لازم است هنگام انتخاب بالابر به روش استفاده توجه داشته باشید. نوع کاربرد بالابر که در یک موقعیت ثابت استفاده شود و یا اینکه نیاز به متحرک بودن آن است تعیین کننده می‌باشد.
 2. میزان تحمل
  با توجه به اینکه بازوهای بالابر بر اساس وزن تعیین شده که می‌تواند تحمل کند، طراحی می‌گردد، بهتر است وزن مدنظرتان نیز مشخص شود.
 3. میزان ارتفاع
  لازم است نهایت ارتفاعی که از طریق بالابر می‌خواهید به آن دسترسی داشته باشید را تعیین نمایید.
 4. ابعاد بالابر در حالت جمع شده
  با توجه به فضای خود بالابر را انتخاب نمایید تا بتوانید آن را در محدوده فضای خود منتقل کنید. بهتر است ارتفاع بالابر را در حالت جمع شده در نظر بگیرید.
 5. سرعت بالابر
  میزان سرعت بیشتر در باز و بسته شدن بالابر می ‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. بهتر است در صورتی که نیاز به انجام بالابر با سرعت بالا دارید حتما این مطلب را در نظر داشته باشید.
 6. راحتی اپراتور
  یکی دیگر از مهم‌ترین عوامل هنگام خرید بالابر، توجه به راحتی اپراتور و داشتن فضای مناسب و کافی برای او است. اموری همچون استفاده از تجهیزات، راحتی در تنظیم ارتفاع و ایمنی بالا هنگام انتخاب بالابر بسیار تعیین کننده است.

 

نتیجه گیری

با توجه به اینکه نحوه انتخاب بالابر آکاردئونی برای انجام یک پروژه امری پیچیده است توصیه می‌کنیم در ابتدا نسبت به اولویت‌هایتان تصمیم گیری نمایید و در نهایت به این نتیجه برسید که کدام بالابر برای پروژه‌تان مناسب‌تر است.

تصویر ژیار صنعت

ژیار صنعت

شرکت ژیار صنعت به صورت تحصصی در زمینه تجهیزات و دستگاه‌های لجستیکی ، بالابری و درب‌های اتوماتیک و هوشمند خدمات و محصول در سرتاسر کشور ارائه می‌دهد

یک پاسخ

 1. سلام، 1 عدد بالابر صنعتی دونفره با ارتفاع بیشتر از 8 متر نیاز دارم لطفا قیمت بدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *