مشاوره رایگان : 09190809755 و 02191097275

قیمت بالابر هیدرولیکی به چه عواملی بستگی دارد؟

تعیین قیمت بالابر هیدرولیکی

بالابرها شامل انواع مختلفی می‌باشند که انتخاب هر یک از آن‌ها براساس نوع کاربرد و نوع استفاده انجام می‌گیرد. هر یک از انواع  بالابرها، از عملکرد متفاوتی برخوردارند از این رو قیمت‌های مختلفی نیز دارند. 

قیمت بالابرها در صورتی که به عنوان مسکونی یا تجاری مورد استفاده قرار بگیرند، بسیار متفاوت است چرا که موارد استفاده از این نوع بالابر همچون ابعاد آن تا دیگر کاربردها، شامل طیف گسترده‌ای از موارد و آیتم‌ها است که در قیمت نهایی بالابرها به ویژه بالابر هیدرولیکی تاثیرگذار است.

یکی از انواع پرکاربرد بالابرها، بالابر هیدرولیکی است که این نوع از بالابر از جمله بالابرهای صنعتی است و از قطعات مختلفی نیز تشکیل شده است. در این مقاله از وب سایت ژیار صنعت ماهور به بررسی این سؤال می‌پردازیم که قیمت بالابر هیدرولیکی به چه عواملی بستگی دارد.

درباره بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی یکی از بهترین و ایمن‌ترین انواع بالابرهایی است که در مجموعه ژیار صنعت تولید و عرضه می‌گردد. این نوع از بالابر پرکاربرد شامل دو نوع بالابر ثابت و بالابر متحرک می‌باشد. هر یک از این دو نوع ثابت و متحرک از اجزاء و قطعات مختلفی تشکیل شده‌اند و روش تولید متفاوتی دارند و در نهایت، مجموعه قطعات و جزئیات است که تعیین کننده قیمت بالابر هیدرولیکی می‌باشد.

 

قیمت بالابر هیدرولیکی متحرک

بالابر هیدرولیکی متحرک به منظور جابجایی انواع بار و تجهیزات و هم‌چنین افراد در ارتفاع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسته به نوع آن، در انواع محیط‌های باز یا بسته کاربرد دارد. عواملی همچون ظرفیت، مقدار جابجایی، نوع بالابر و… در قیمت بالابر هیدرولیکی متحرک تاثیرگذار است و مجموع این عوامل سبب می‌شود که از قطعات مختلفی هنگام تولید آن استفاده شود در نتیجه از قیمت مختلفی نیز برخوردار است.

شکل و ساختار اصلی این نوع از بالابر، شاسی دستگاه است که غالبا از جنس آهن و آلومینیوم است و در نتیجه در قیمت بالابر هیدرولیکی متحرک نیز تاثیرگذار است. دیگر قطعات مکانیکی از قبیل زنجیر، سیم بکسل، پیچ و مهره و … از جمله قطعات جزئی می‌باشند.

به دلیل اینکه بالابر هیدرولیکی متحرک به عنوان یک دستگاه کامل و مستقل می‌باشد، تجهیزات هیدرولیکی آن بر روی شاسی دستگاه، نصب می‌گردد.

بالابر هیدرولیکی متحرک به دو نوع تقسیم بندی می‌شود :

 

قیمت بالابر متحرک

 

قیمت بالابر هیدرولیکی ثابت

قطعاتی که در بالابر هیدرولیکی از نوع ثابت مورد استفاده قرار می‌گیرد، شکل و حالت اصلی آن را می‌سازد. برای ساخت بدنه آن از آهن یا آلومینیوم استفاده می‌شود که به طور مستقیم بر روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد. لازم به ذکر است که دیگر جزئیات نیز در قیمت نهایی بالابر هیدرولیکی ثابت تاثیرگذار می‌باشند که عبارتند از:

 • استفاده از شاخه‌ها و پروفیل‌های آهنی یا آلومینیومی
 • کابین
 • ریل آسانسوری
 • سیم بکسل و زنجیر
 • تابلو برق
 • محورهای چرخنده

مجموع این موارد از جمله اجزایی هستند که هر یک در قیمت کلی بالابر تاثیر مستقیم دارد.

عوامل مؤثر در تعیین قیمت بالابر هیدرولیکی

به طور کلی فاکتورهای بسیاری تعیین کننده قیمت بالابر هیدرولیکی می‌باشند که در ادامه به ذکر آن‌ها می‌پردازیم:

 • میزان ارتفاع و جابجایی بار یکی از اساسی‌ترین عواملی است که در تعیین قیمت بالابر هیدرولیکی تاثیرگذار است. در واقع، به هر میزان که بالابر هیدرولیکی ارتفاع بالاتری را طی نماید، از قیمت بیشتری برخوردار خواهد بود.
 • تعداد طبقات و تعداد توقف بالابر هیدرولیکی از دیگر عوامل مؤثر در تعیین قیمت می‌باشد.
 • میزان ظرفیت بالابر هیدرولیکی از دیگر عوامل تعیین کننده است که به طور مستقیم بر روی قیمت آن تاثیر دارد. میزان ظرفیت بالابر، به نوع نیاز و کاربرد بالابر در پروژه بستگی دارد.
 • ابعاد سکو بالابر هیدرولیکی از دیگر پارامترهای تاثیرگذار در قیمت بالابر است. در واقع به هر اندازه که ابعاد سطح کفی بالابر بیشتر باشد، قابلیت جابجایی بار بیشتر در وزن بالاتری را دارد. شایان ذکر است که ابعاد کفی سکو براساس سفارش مشتری قابل تغییر است.
 • جنس بالابر هیدرولیکی تاثیر بسیاری در قیمت تمام شده بالابر دارد. به عنوان نمونه جنس استیل از قیمت بالاتری برخوردار است اما نوع مصرف آن نیز متفاوت و در موارد خاصی است.
 • اجزاء و قطعاتی که در ساخت بالابر هیدرولیکی مورد استفاده قرار گرفته است از قبیل ریل‌های آسانسوری، کابین، محورهای چرخنده، تابلو برق، سیم بکسل و زنجیر و… که هز یک از این قطعات در قیمت بالابر هیدرولیکی تاثیر مستقیم دارد.
 • شایان ذکر است که بالابرها برای کار به نیروی برق احتیاج دارند. از این رو نیروی برق، از دیگر موارد تعیین کننده قیمت بالابر هیدرولیکی است که برطبق ظرفیت بالابر از نیروی برق دو فاز یا سه فاز استفاده می‌شود.
 • درب‌های بالابر با توجه به نوع آن، بر میزان قیمت تاثیر می‌گذارد. به عنوان نمونه درب‌های اتوماتیک هزینه بیشتری به نسبت درب‌های غیر اتوماتیک دارند.
 • مسافت جابجایی که یک بالابر طی می‌کند بر میزان چاله بالابر یا شفت بالابر تاثیر می‌گذارد. طبیعی است که هر چه این میزان بیشتر باشد، هزینه بالابر بیشتر خواهد بود.
 • انتخاب نوع پوشش تزیینی بالابر همچون نوع رنگ، نوع ساخت و ساز دیوار یا کف، پرداخت‌های براق و…

سخن پایانی

در این مطلب از وب سایت ژیار صنعت ماهور ذکر نمودیم که عوامل و فاکتورهای بسیاری وجود دارد که قیمت بالابر هیدرولیکی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. قطعات و اجزایی که در ساخت و تولید این نوع از بالابر به کار می‌رود و هم‌چنین نوع سفارش بالابر هیدرولیکی مد نظر کارفرما تاثیر بسیاری در تعیین هزینه‌ها خواهد داشت.

سئوالات متداول

بیشترین سئوالات و پاسخ ها آن

حدود قیمت بالابر براساس عوامل مورد استفاده در هنگام ساخت و تولید بالابر هیدرولیکی که در میزان قیمت تاثیرگذار است، تعیین می‌گردد.

به جهت خرید بهترین بالابر هیدرولیکی با قیمت مناسب، می‌توانید با کارشناسان شرکت ژیار صنعت ماهور در ارتباط باشید.

از بالابر هیدرولیکی در موارد صنعتی، فروشگاهی، خانگی، مغازه و.. مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تصویر ژیار صنعت

ژیار صنعت

شرکت ژیار صنعت به صورت تحصصی در زمینه تجهیزات و دستگاه‌های لجستیکی ، بالابری و درب‌های اتوماتیک و هوشمند خدمات و محصول در سرتاسر کشور ارائه می‌دهد

6 پاسخ

 1. با عرض سلام و تشکر، قیمت یک بالابر جک غیر مستقیم با ارتفاع 3 متر برای مغازه می خواستم؟ ممنون.

 2. قیمت بالابر هیدرولیک برای یک طبقه رو لطف میکنید؟ محل اجرا شهرستان هستش

 3. درود بر شما،ما یک بالابر خانگی مکانیکی داریم که بدلیل سروصدای زیاد میخواهیم به هیدرولیکی تبدیل کنیم که ارتفاع سقف 3 متر است ممنون میشم هزینه اش رو بگین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *