مشاوره رایگان : 09190809755 و 02191097275
نقش بالابر وهمسطح کننده درصنایع دارویی و بهداشتی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک مجموعه داروسازی و بهداشتی، انبار است. در کارخانجات لوازم بهداشتی و داروسازی، حفظ استانداردهای بهداشتی دارای اولویت است. از این رو انبارهای مختلفی برای رعایت این نکته در این کارخانجات در نظر گرفته می‌شود؛ انبارهایی همچون انبار مواد اولیه، انبار مواد دارویی، انبار قرنطینه، سردخانه نگهداری دارو و…

به دلیل اینکه در این نوع از کارخانجات، از یک سو حجم بالایی برای تخلیه و بارگیری داروها وجود دارد و از سوی دیگر چیدمان در قفسه‌ها و یا تعمیر و نگهداری داروها انجام می‌شود، سبب شده است تا صاحبان این کسب و کار برای انجام کارهایشان به استفاده از محصولی به نام بالابر در انبارها توجه ویژه‌ای داشته باشند. به دنبال استفاده بسیار زیاد نقش بالابرها در صنایع دارویی و بهداشتی بسیار پر رنگ‌تر گردید.

نقش بالابرها و همسطح کننده‌ها در صنایع دارویی و بهداشتی

نقش بالابرها و همسطح کننده‌ها در صنایع دارویی و بهداشتی

در کارخانجات دارویی و بهداشتی و به طور کلی در این صنعت ویژه، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید همراه با حفظ سرعت تولید داروها باشد. این امر در صنعت داروسازی و بهداشتی به نسبت دیگر صنایع بسیار متفاوت و دارای حساسیت بیشتری است.

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین تجهیزات جانبی در صنایع بهداشتی و دارویی، بالابرها هستند. از جمله کاربردهای بالابر در این سیستم، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • شستشوی درب‌ها و پنجره‌ها در ارتفاع
 • تعمیر سیستم تهویه
 • چیدمان و کنترل دائمی بر انبارها
 • انتقال مواد اولیه که عموما به صورت توده‌ای هستند به مخزن دستگاه‌های تولید
 • تمامی اموری که نام برده شد در ارتفاع زیاد انجام می‌گیرد که بالابر بسیار کمک کننده خواهد بود.

در صنایع دارویی و بهداشتی از چه بالابرهایی استفاده می‌شود؟

در صنایع دارویی و بهداشتی از چه بالابرهایی استفاده می‌شود؟

استفاده از بالابرها در صنایع دارویی و بهداشتی از الزامات غیرقابل انکار است چرا که بالابرها کاربردهای بسیاری دارند و متناسب با کارایی هر بخش، مورد استفاده قرار می‌گیرند. انتخاب یک بالابر حرفه‌ای و پرکاربرد سبب می‌شود تا کارها با سرعت بیشتر و با ایمنی بالتری به انجام برسد.

بالابرهای آکاردئونی

بالابرهای آکاردئونی

بالابرهای آکاردئونی که با نام بالابر قیچی نیز شناخته می‌شوند، یکی از بهترین گزینه‌ها در صنایع دارویی و بهداشتی می‌باشد. از طریق این بالابر، کلیه امور مربوط به تعمیرات، نظافت، چیدمان قفسه و انجام دیگر امور در ارتفاع میسر می‌گردد. 

بالابر آکاردئونی به دلیل ایمنی بسیار زیاد، داشتن سکوی بزرگ و ابعاد و اندازه مناسب تبدیل به پرکاربردترین بالابر شده است.

بالابرهای باری

بالابرهای باری

بالابر باری از جمله دیگر بالابرهای کاربردی است که در صنعت داروسازی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بارهای سنگین همچون بسته‌های بزرگ توسط این نوع از بالابر انجام می‌گیرد. با توجه به این امر که بالابر باری از ایمنی بسیاری برخوردار است، برای جابجایی مواد اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بالابرهای ستونی

بالابرهای ستونی

بالابرهای ستونی که به نام ریلی نیز معروف هستند، به دلیل اینکه با آلومینیوم ساخته می‌شوند، سبک هستند از این رو برای استفاده‌های عمومی‌تر همچون نظافت درب و پنجره، انجام تعمیرات سیستم روشنایی و… کاربرد دارد.

نقش همسطح کننده‌ها در صنعت دارویی و بهداشتی

نقش همسطح کننده‌ها در صنعت دارویی و بهداشتی

همسطح کننده‌ ها که با عنوان اصطلاحی داک لولر ها نیز شناخته می‌شوند، از مهم‌ترین و پرکاربردترین تجهیزات در کارخانجات و صنایع دارویی و بهداشتی محسوب می‌شوند. این دستگاه در واقع به عنوان یک پلی است که عملیات بارگیری، تخلیه محصولات و بسته‌ها را آسان می‌نماید. همسطح کننده‌ها درواقع بین سکوی باربری و کفی خودرو قرار می‌گیرد و عملیات بارگیری و تخلیه از طریق لیفتراگ را بسیار آ‌سان‌تر و سریع‌تر می‌کنند.

از جمله مزایای استفاده از همسطح کننده‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

از جمله مزایای استفاده از همسطح کننده‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • جلوگیری از ورود گرد و غبار به بخش‌های حساس در کارخانجات دارویی و بهداشتی
 • افزایش سرعت بارگیری
 • کاهش مصرف انرژی در سردخانه‌ها
 • کاهش مدت زمان باز بودن درب‌های انبار
 • افزایش سرعت بارگیری و تخلیه
 • برطرف شدن مشکلات ایمنی در بارگیری و تخلیه
ژیار صنعت

ژیار صنعت

شرکت ژیار صنعت به صورت تحصصی در زمینه تجهیزات و دستگاهای لجستیکی ، بالابری و درب‌های اتوماتیک و هوشمند خدمات و محصول در سرتاسر کشور ارائه می‌دهد

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محسن
 واعظی
محسن واعظی

سلام هزینه یک بالابر برای یک طبقه حداکثر سه متر با نرده استیل حداقل چقدراست؟

ابوالفضل
 تبریزی
ابوالفضل تبریزی

سلام قیمت چنده؟ برای شهرستان میخوام

علیرضا
 افشار
علیرضا افشار

سلام بالابر تلسکوپی 11 متری می خواستم، لطفا قیمت رو اعلام کنید.